تبلیغات
شهدای گرمسار - «غدیر» قابلیت حضور در عمق ۲۰۰ متری آب را دارد

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

زیردریایی غدیر قابلیت کف نشینی و حضور در عمق ۲۰۰ متری آب را داردامیر دریادار «حسین خانزادی» فرمانده نیروی دریایی ارتش در خصوص توان رزمی زیردریایی مدل 955 تازه ملحق شده به ناوگان نداجا اظهار داشت: این زیردریایی با برخورداری از مجموعه توانمندی‌های دفاعی و بهره‌گیری از سنجنده‌ها، قادر به شناسایی اهداف مختلف در زیرسطح و روی آب است.

وی افزود: این زیردریایی از ظرفیت ارتباطی بسیار قوی نسبت به دیگر زیردریایی‌ها برخوردار است و می‌تواند در فواصل دورتر بدون اینکه به سطح بیاید ارتباط خود را با شناور‌های دیگر برقرار کند.

فرمانده نداجا گفت: این زیردریایی همچنین از ظرفیت تسلیحاتی قابل توجهی برخوردار است و از سلاح‌های مختلفی در مقابله با شناور‌ها سطحی و زیرسطحی استفاده می‌کند.

وی ادامه داد: زیردریایی کلاس غدیر بسیار چابک است و به سهولت قادر است تا عمق ۲۰۰ متر به اجرای ماموریت و عملیات بپردازد و این مسئله مهمی است که در این منطقه به آن نیازمندیم.

دریادار خانزادی با اشاره به پنهان‌کاری و رادارگریزی زیردریایی غدیر گفت: این زیردریایی به علت چابکی و ابعاد کوچکی که دارد توانایی حضور در آب‌های کم عمق را دارد و می‌تواند به سهولت عملیات کف نشینی را انجام دهد و در هنگام کف‌نشینی می‌کند، شناسایی آن بسیار دشوار می‌شود.

وی در خصوص ماموریت این زیردریایی‌ها گفت: ماموریت زیردریایی کلاس غدیر برقراری امنیت در مناطق دریایی تحت حاکمیت و دریا‌های مجاور جمهوری اسلامی است. معمولا وجود زیردریایی‌ها در هر کشوری که با تهدیدات فرامنطقه‌ای مواجه‌ هستند، نوعی بازدارندگی محسوب می‌شود.

طبقه بندی: ارتش، نظامی، علمی فناوری،
برچسب ها: مبین، امیر خانزادی، فرمانده نداجا، نیروی دریایی ارتش، دریادار خانزادی، زیردریایی غدیر، زیردریایی فاتح،

تاریخ : دوشنبه 19 آذر 1397 | 07:58 ق.ظ | نویسنده : محمد صادق ع | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.